Pétanque klub SLOPE Brno děkuje Statutárnímu městu Brnu, Městské části Brno - Slatina, že dne 20. 05. 2016 poskytl finanční podporu ve výši 13. 000,- Kč na částečné pokrytí provozních nákladů v roce 2016. Tato částka byla v plné výši vyčerpána.

VC Litovel nabídla očekávané i překvapující výsledky. Loňský rozbahněný terén vystřídal mnohem ideálnější povrch a ve Slatině se tak mohly odehrát zajímavé souboje. Mezi čtyřiceti sedmi týmy nechyběli hráči ze Slovenska a Polska, ale někteří velcí favorité jako tým kolem Andrzeje Śliże vůbec nepostoupili do vyřazovacích bojů, jiní překvapivě vypadávali v pavouku. Naopak brněnský tým v čele s Jirkou Šrubařem sbíral jeden skalp za druhým a nakonec to dotáhl až na třetí místo. Ve finále zvítězila česká reprezentace ve složení Michal Habásko a Jirkové Korešovi, která si tím nejtěsnějším výsledkem 13:12 poradila s Jirkou Greplem, Tomášem Kutým a Michalem Preussem.

Číst dál...

Vážení přátelé,

pomalu, ale jistě nám končí outdoorová sezona v pétanque, takže je nejvyšší čas připravit se na zimní období. Harahall, jak Roman Bytešník pojmenoval zimní hernu SLOPE ve Slatině, bude od listopadu do konce března pro Vás připravena se třemi hřišti, dvěma klubovnami a jedním výčepem  „Zimní pétanque liga“.  Hracími dny bude opět pondělí a úterý. Díky tomu je možné do soutěže zaregistrovat 12 týmů s tím, že prioritu mají družstva, která se zúčastnila již minulých ročníků.  I tak věřím, že soupiska bude našlapaná. Proto neváhejte a ozvěte se co nejdříve. Zahájení zimní ligy plánujeme na 18. 11. 2013, pokud se nám do té doby podaří zaregistrovat dostatečný počet, tj. 12 týmů a dále pokud zprovozníme hernu, včetně zázemí. K dnešnímu dni je přihlášeno 10 týmů, takže čas na přihlášky zbývajících dvou se neúprosně krátí. Věřím, že i v letošním zimním období se zde budou odehrávat urputné, nicméně přátelské boje. Těšíme se na vás.

Po krátkém létě, alespoň pro mě, nastala v zimní herně SLOPE, zvané podle Romana Harahall intenzivní indoorová sezona. Také jsem byl nepřímo, různými narážkami a invektivy, dalo by se říct dobrovolně donucen zasednout k PC a oprášit naše stránky, bo jsou vizitkou klubu. Marné byly moje výmluvy, používané hlavně v létě, že není čas, protože mám pétanque, ryby, zahradu, chalupu, venčení psů a jiné pracovní aktivity a tak činím, jak jsem slíbil.

Číst dál...