Historie klubu Slope Brno

Vážení přátelé

Dovolím si trošku zabrousit do historie našeho klubu a v kostce vám přiblížit jeho začátky, což znamená návrat o 14 let zpět do kempu v Hartvíkovicích. Zde trávili dovolenou Haraštovi, Mertlovi a další spřátelené duše, většinou zaměstnané rybolovem. A jak už to v takovém kempu bývá, o jejich pohodlí a zábavu se staral pan Houser, vedoucí kempu a jeho přátelé Březinovi, Fabíkovi a další pro mě tenkrát neznámí členové HP Třebíč, mimo jiné jedni ze zakladatelů ČAPEK. Ti pro nás připravili již druhý ročník turnaje v pétanque "O Jarinovi koule".petanque

Jeden pracovník kempu a jeho kamarád mě přesvědčili, abych se připojil k nim a vytvořili trojici, se kterou se turnaje zúčastníme. Ráno jsem se, tak jako vždy vydal na ryby a na turnaj úplně zapoměl. Ještě, že jsem měl s sebou mobil (v té době to bylo takové malé pádlo) a tak jsem začátek turnaje s vypětím všech sil stihl.  Moc práce mě dalo, než jsem pochopil, co po mě spoluhráči chtějí a také moc trpělivosti a pochopení od protihráčů bylo potřeba, aby se s mojí hrou srovnali. No začali jsme krásně až do té doby, než jsme narazili na  Frantu Stejskala, Pavla  Hnilicu  a Lukáše Míčka, kteří nám nejenom ukázali, jak se pétanque hraje, ale začali s námi hrát i na šikmo, mimo vyznačená hřiště, což jsem až do konce turnaje nemohl pochopit. Prostě vychutnali si nás se vším. I přes debakl, který jsme utržili v tomto zápase jsme skončili ve čtvrtfinále a to byl pro nás obrovský úspěch.

Pétanquem jsem byl tak nadšen, že po návratu z Hartválova jsme s kamarády pokračovali v tomto sportu i v parku ve Slatině. Moc nás sice nebylo, ale základ pozdějšího klubu byl položen. Mezi prvními, tehdy ještě nečleny byli Pavel Hejl, Honza Šik, Pavel Prát, Laďa Hofírek, Miloš Šlapanský a jeden šikovný klučina Milan Hašek. Tak začaliy naše pravidelné denní podvečery a pravda také útok na psychiku našich manželek. Také proto jsme se rozhodli přestěhovat z parku za stodoly, kde v té době bylo volné prostranství, připomínající vyvážku. Zde vzniklo také naše první pétanquové hřiště, čímž byl položen základní kámen k budoucímu boulodromu. Zde se k nám, po dlouhodobém přesvědčování a argumentování podařilo přilákat manželky (Irenu a Evu) a bylo vyhráno. Dne 10. února 1998 zakládáme SLOPE BRNO.

Závěrem si dovolím jmének klubu poděkovat našim kamarádům z HP Třebíč, jmenovitě Jirkovi Březinovi , FŇÁKům (Petru Stokláskovi) a PCBD, kteří nás uvedli do hry a pomohli se založení klubu.